3. Marsz Równości w Koszalinie

sob., 02 kwi

|

Koszalin, Rynek Staromiejski

3. Marsz Równości w Koszalinie

Cześć! Otwieramy sezon marszowy! Spotykamy się po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na 3. Marszu Równości w Koszalinie już 2 kwietnia 2022 roku.

Czas i lokalizacja

02 kwi, 15:00

Koszalin, Rynek Staromiejski, Rynek Staromiejski, 75-001 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Cześć! Otwieramy sezon marszowy!

Spotykamy się po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na 3. Marszu Równości w Koszalinie już 2 kwietnia 2022 roku. 

Pierwotnie mieliśmy przetańczyć Marsz. Miał się on odbyć pod hasłem „Łączy nas miłość” w charakterze dumnej i tanecznej manifestacji, jednak obecna dramatyczna sytuacja wymaga powiedzenia „Miłość! Nie wojna” i to będzie właśnie główny przekaz naszego wydarzenia, mając na uwadze sytuację osób LGBTQ+ z doświadczeniem uchodźczym oraz tych, które zostały na terenach objętych wojną w Ukrainie.

Harmonogram: ***Piątek, 01.04*** ŻYWA BIBLIOTEKA: GBL, Piłsudskiego 74/1, godz. 12.00-18.00. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/656354835589935 ***Sobota, 02.04.*** PIKNIK: Rynek Staromiejski, godz. 12.00-15.00. SŁOWACKI. WYCHODZENIE Z SZAFY – spotkanie z Martą Nowicką: Restauracja Mozaika (Rynek Staromiejski), godz. 13.00. 3. MARSZ RÓWNOŚCI: Rynek Staromiejski, start o 15.00.

Marsz to przede wszystkim Wy, jednak zapewnienie pięknej oprawy artystycznej oraz bezpiecznego Marszu stanowi wydatek. Jeżeli masz możliwość - wesprzyj organizację wydarzenia na zrzutce: https://zrzutka.pl/623r4y

Dlaczego maszerujemy? Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te postulaty są nam bliskie. W tym roku także chcemy zwrócić uwagę na prawa człowieka w kontekście uchodźczym i wyrazić solidarność z osobami pochodzącymi z Ukrainy. Więcej o postulatach na naszej stronie: https://www.falarownosci.org/postulaty

Udostępnij to wydarzenie