top of page
  • Zdjęcie autoraDawid Ligocki

4. Marsz Równości w Koszalinie

Cześć! Chcemy się spotkać po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na czwartym Marszu Równości w Koszalinie. Chcemy zrobić prajd naszych marzeń! Zasługujesz na to Ty i ja – my wszystkie*cy

Przez ostatnie lata wydarzyło się naprawdę sporo zła systemowego i co za tym idzie - osobistych dramatów queerowych osób. Nie będziemy wymieniać tych doświadczeń. Mamy dość! Teraz chcemy tańczyć do kawałków Lady Gagi i być dumne*i z tego, kim jesteśmy.

Naładujmy w końcu baterie!

Planujemy organizację marszu na trasie przyjaznej dla osób o specjalnych potrzebach. Wydarzenie poprzedzone będzie tęczowym piknikiem, panelem dyskusyjnym i innymi atrakcjami.

Ogromnie nas cieszy, że Osoby z queerNB będą po raz kolejny maszerować z nami! Panel dyskusyjny z ich udziałem będzie dotyczył sytuacji osób LGBTQIA w Neubrandenburgu i Koszalinie.

Dlaczego maszerujemy?

Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te postulaty są nam niezmiennie bliskie.

Harmonogram:

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń towarzyszących Marszowi i oczywiście - do obecności :) Klikając w linki - otworzą się w nowej karcie. Wygodnie możesz wrócić do reszty harmonogramu.

Kiedy?

Co?

Gdzie?

Opis

​Piątek, 19:00

​Projekcja queerowego kina w Centrali

​Wydarzenie we współpracy z Outfilm & Tongariro Releasing, wstęp wolny. Zachęcamy do skorzystania z oferty Centrali Artystycznej. Więcej o wydarzeniu pod linkiem [Klik]

​Sobota, 10:00-13:00

Tęczowy Piknik

​Malowanie karykatur, tęczowe malowanie twarzy, rozgrzewka w rytm pride'owych hitów, Kuchnia Społeczna, stoiska organizacji pozarządowych, w tym grupy wsparcia rodziców osób LGBT+, Unipride, Lamda Szczecin, wzajemna rekreacja i celebracja, muzyczne konkursy :)

​Sobota, 11:00-12:30

​Panel "O tęczowych sprawach. Sytuacja osób LGBT+ po polskiej i niemieckiej stronie Pomorza"

Sobota, 13:00

Start 4. Marszu Równości w Koszalinie

​Trasa: Start: Rynek Staromiejski-Młyńska-Juliana Fałata - Rondo Jeża – Jana

Pawła II – Władysława IV – Al. Monte Cassino – Pileckiego – Piłsudskiego –

Waryńskiego – Zwycięstwa – Rynek Staromiejski [powrót w miejsce startu] Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

​Sobota, 22:00

​Afterparty

​ AFTER PARTY zaraz po Marszu Równości, który odbędzie się 20 maja

Jak świętować to z przytupem

Jesteście gotowi Zagrają dla Was nasi rezydenci, tym razem w duecie rap, trap, hip hop, tech oraz house . dj’s: SOIÈ & PLASTELINOWY nahajcują w piecu!

START: 22:00 TAX: 10 pln / po północy 20 pln Więcej o wydarzeniu [Klik]

FAQ

Czy marsz startuje daleko od dworca?

Marsz startuje się ok. 15 min pieszo od dworca PKP i PKS. Jest również skomunikowany autobusowo.

Czy na marszu można mieć flagi partii politycznych lub innych organizacji?

Czy będzie After?

Czy będzie strefa ciszy?

Czy będzie platforma muzyczna?

Czy marsz został objęty patronatami?

O której trzeba być?


Zapraszamy wszystkie grupy mniejszościowe, które podzielają nasze wartości. Nie jesteś LGBTQIA+? Przyjdź dla swojego dziecka, kolegi, koleżanki, brata i sąsiadki! Bądź solidarna*y i wspieraj swoich bliskich.149 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page