top of page
Zdjęcie autoraFala Równości

Fala Równości w Muzealnym think-tanku

Z radością informujemy, że Magdalena Młynarczyk-Wezgraj, reprezentując Falę Równości, będzie uczestniczyć w jedenastej edycji projektu "Muzealny think-tank", który w tym roku jest poświęcony "nowym różnorodnościom" – współczesnym tożsamościom, zjawiskom i podejściom dotyczącym życia w zróżnicowanym społeczeństwie. Podczas zjazdów think-tanku, organizowanych w Warszawie, Sopocie, Wrocławiu i Gdańsku, uczestniczki i uczestnicy wymienią się doświadczeniami, perspektywami i wątpliwościami, przyjrzą się inspirującym inicjatywom, wypracują wspólnie kierunki, które będzie można wskazać w naszych miejscach pracy.


Obecność naszej Fundacji w tej edycji Muzealnego think-tanku wydaje się szczególnie ważna dla Koszalina, ponieważ w trakcie zjazdów podniesiona zostanie również kwestia reprezentacji osób nieheteronormatywnych. Osoby uczestniczące przyjrzą się, co oznacza w praktyce queerowanie historii czy instytucji, jak można aktywizować głosy LGBTQIA+, nadawać nowe odczytania istniejącym już kanonom. Zgłębiony zostanie zmieniający się dynamicznie język - wolny od uprzedzeń, język inkluzywny, język równościowy, język empatyczny, feminatywy, neutratywy…



 

Jak czytamy na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: "Muzealny think-tank" jest prowadzony przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2014 roku, od kilku lat we współpracy z innymi instytucjami. Jego celem jest tworzenie nieformalnej sieci pracowników i pracowniczek muzeów, galerii oraz organizacji i jednostek wspierających rozwój muzealnictwa. Think-tank jest platformą wymiany inspiracji, praktyk i doświadczeń, a także przestrzenią na wspólną dyskusję wokół wątpliwości i pytań. Każda edycja jest poświęcona innemu tematowi – są to zazwyczaj zagadnienia "niedoreprezentowane" na innych muzealnych forach lub dopiero rodzące się w refleksji muzealnej i wymagające zmapowania. Program think-tanku jest współtworzony przez osoby uczestniczące, a kolejne spotkania i wytwarzanie wiedzy mają charakter kolektywny i procesowy".



5 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page