top of page
  • Zdjęcie autoraDawid Ligocki

Koordynacja regionalna Żywych Bibliotek

Świetna informacja! Członkini zarządu Fundacji na Rzecz Grup Dyskryminowanych "Fala Równości", Magdalena Młynarczyk-Wezgraj, jako Koordynatorka Regionalna będzie wspierać organizatorów/ki Żywej Biblioteki w regionach: Zachodniopomorskie i Pomorskie.


Kim jest Magda?

Żywa Biblioteka Polska: Opowiedz nam o sobie.

Magdalena Młynarczyk-Wezgraj: Jestem absolwentką informacji naukowej i bibliotekoznawstwa UMK w Toruniu. Lubię teatr, rower, a najbardziej zwierzęta. Jestem weganką i miłośniczką kwiatów.

ŻBPL: Jaka była Twoja droga do roli Koordynatorki Regionalnej?

M: O Żywej Bibliotece usłyszałam pierwszy raz w telewizji, chyba w 2008, a w 2010 pojechałam do Wrocławia na kilkudniowe szkolenie dla przyszłych organizatorów tego wydarzenia. Zachwyciła mnie bezpretensjonalność tego projektu, jego dostępność oraz inkluzywność. Wiedziałam, że dzięki Żywej Bibliotece będę mogła robić lepszy świat dla tych, którzy mają gorzej. Żywe Biblioteki w Koszalinie organizuję od 2011. I właśnie organizacja takiego wydarzenia, kontakt z Żywymi Książkami uczą mnie zachwytu nad różnorodnością. Myślę, że dzięki ŻB jestem właśnie taką osobą, jaką jestem, ta metoda bardzo uwrażliwia i mobilizuje do rozwoju.

ŻBPL: Co dostajesz od Żywej Biblioteki a co jej dajesz? M: Dzięki Żywej Bibliotece jestem po prostu lepszym człowiekiem. Natomiast ja ŻB daję swój czas i zaangażowane współtworzenie tego projektu od 11 lat.


Tekst oraz grafika pochodzą z Facebooka Żywa Biblioteka / Living Library Poland

Więcej o Żywej Bibliotece tutaj: http://zywabibliotekapolska.pl/


Szkoła Trenerów_ek Żywej Biblioteki odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności” realizowanego przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

16 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page