top of page
  • Zdjęcie autoraDawid Ligocki

Koszaliński Festiwal Organizacji Pozarządowych

W niedzielę, 4 czerwca, nasza Fundacja miała przyjemność być częścią Koszalińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. To wyjątkowe wydarzenie, „pełne pasji i dobra”, jak je nazywa organizatorka – Pracownia Pozarządowa, zgromadziło około 50 lokalnych fundacji i stowarzyszeń.

Wśród atrakcji miały miejsce m.in. zajęcia plastyczne, malowanie muralu na żywo, nauka pierwszej pomocy, występy sceniczne, ekostrefa, wymiana książek, lekcje graffiti, zabytkowe pojazdy, rejestracja dawców szpiku, wioska harcerska, strefa dzieci, motocykle, informacje o wolontariacie, zajęcia kreatywne, gry, wystawy, mini koncert gitarowy.

„Fala Równości”, celebrując Miesiąc Dumy, rozdawała tęczowe wlepki, czasopisma i książki. Przygotowałyśmy też równościowe kolorowanki i księżniczkową fotobudkę. Poza tym informowałyśmy o wolontariacie, naszych grupach wsparcia dla młodzieży trans i dla rodziców. Czekaliśmy na mieszkańców miasta wraz z wolontariuszami i wolontariuszkami, Mamami z grupy wsparcia oraz przyjaciółmi i przyjaciółkami Fundacji. Było dużo tęczy, uśmiechu, ważnych rozmów i po prostu dobrego czasu. Bardzo ważne było dla nas, że poprzez udział w festiwalu, mogłyśmy okazać solidarność osobom z koszalińskiej społeczności LGBTQ+ i zmniejszyć u nich poczucie osamotnienia. Ponadto ta wspólna niedziela pozwoliła nam poznać wiele fantastycznych osób, które na co dzień działają na rzecz innych. Wydarzenie odbyło się przy ul. Podgórnej 16 w okolicach budynku, w którym powstaje centrum organizacji pozarządowych.12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page