top of page
  • Zdjęcie autoraFala Równości

Powieść graficzna na zakończenie spotkań

19 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Integracyjnego Klubu Czytelniczego, tym razem wokół powieści graficznej pt. "Pestka", autorstwa Lee Lai. Rozmawialiśmy i rozmawiałyśmy o wartości akceptacji, rodzinie biologicznej i rodzinie z wyboru, emocjach, niełatwej codzienności osób spoza heteronormy oraz sile przekazu ilustracyjnego, który jest ważnym, jeśli nie najważniejszym, elementem opowieści komiksowych.


"Integracyjny Klub Czytelniczy" Fali Równości to spotkania wokół wspólnie przeczytanych książek dotyczących doświadczeń tęczowej społeczności.


Realizujemy spotkania młodzieży oraz rodziców dzieci trans i/lub nieheteronormatywnych. Mamy nadzieję, że wymiana wrażeń z lektury, refleksji i podjęcie tematów ważnych dla obu stron wpłyną na wzajemne poznanie, empatyczne zrozumienie i wsparcie.


Spotkania, do których pretekstem jest lektura tęczowej literatury, są akceptującą przestrzenią integrującą osoby młode i dojrzałe. Klub moderowany jest przez Magdę z zarządu Fundacji, ponieważ jest to bibliotekarka z doświadczeniem w prowadzeniu DKK i pracy z grupami dyskryminowanymi. ❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤


Projekt ma się przyczynić do rozwoju kompetencji społecznych, nauki konstruowania i wypowiadania swojego zdania, otwartości, asertywnej komunikacji, szacunku wobec różnorodności doświadczeń i opinii.

cych w spotkaniu klubu siedzi przy stoliku pokazując książkę
Osoby uczestniczące w kolejnym spotkaniu


 

Całe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki Programowi Społecznik 2022-2024.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page