top of page
  • Zdjęcie autoraMagdalena Młynarczyk

Recenzja "Godności..."

Przypominamy recenzję Olgi dotyczącą pierwszej lektury w naszym Integracyjnym Klubie Czytelniczym. 🏳️‍⚧️

"Książka ,,Godność, proszę" otworzyła mi oczy na świat osób transpłciowych. Ludzie często boją się lub wykazują niechęć w stosunku do osób, których nie rozumieją. Maja Heban dała się poznać opowiadając o intymnych szczegółach swojego życia. Uważam, że takie szczere opowieści sprawiają, że znika lęk związany z nieznanym.

Lektura była też dla mnie po części poradnikiem savoir vivre. Autorka wyjaśniła, dlaczego nie powinno się pytać osób trans o ich deadname albo o to ,,co mają w majtkach".

W trakcie czytania książki uświadomiłam sobie, jak bardzo społeczeństwo próbuje wpasować wszystkich w cisnormę i binarny podział na dwie płcie. Uważam, że taka sztywna próba szufladkowania nie służy nikomu, wpędza w kompleksy i prowadzi do wykluczania osób, które odstają od tak zwanej normy. A przecież wszyscy zasługujemy na godne traktowanie. Jesteśmy różni i to jest piękne".


godność, proszę - recenzja
godność, proszę - recenzja

 Całe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki Programowi Społecznik 2022-2024, inicjatywie zainicjowanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dziękujemy za wsparcie!

1 wyświetlenie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page