top of page
  • Zdjęcie autoraMagdalena Młynarczyk

Wizyta w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

W sobotę, 3 czerwca, kilkuosobowa reprezentacja „Fali Równości” pojechała do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, by wziąć udział w zainaugurowanym w tym dniu działaniu artystycznym pt. FRAKTAL 2.


Jak czytamy na stronie internetowej słupskiej galerii:

"Spontaniczne wykonywanie symetrycznych plam tuszem na papierze, takich jak w teście Rorschacha, zrodziły myśl działania społecznego i realizacji mozaiki. Białe kartki zostaną zastąpione ceramicznymi płytkami, których wypalenie nieodwracalnie wtopi powstałe plamy o fraktalnej strukturze w powierzchnię szkliwa.

Wykonanie odbicia z użyciem farby nie wymaga umiejętności plastycznych, a czas potrzebny do jego powstania to kilka sekund. Chwila, która na trwałe zapisuje ślad człowieka, unikatowy, chociaż każdy powstały z tego samego gestu. Po wypaleniu wszystkich płytek, ułożone zostaną w mozaikę, która zdobić będzie ścianę zewnętrzną Galerii Kameralnej przy ulicy Partyzantów w Słupsku.

Projekt łączy w sobie przedsięwzięcie artystyczne o charakterze profesjonalnym, ale przede wszystkim działanie mające na celu budowanie relacji społecznych ponad wszelkimi podziałami. Społeczeństwo podobnie jak mozaika to z zasady zbiór podobnych i różniących się elementów, które razem tworzą spójną, wartościową całość.

FRAKTAL jest autorskim konceptem Michała Żesławskiego – prowadzącego Pracownię Rzeźby i Ceramiki w Centrum Aktywności Twórczej, gdzie po raz pierwszy został zrealizowany w 2021 roku, w czasie pandemii. Wspólne dzieło mieszkańców Ustki i okolic można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej na trzeciej kondygnacji budynku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupska i okolic do wzięcia udziału w akcji, której efekty będziemy oglądać na ścianie Galerii Kameralnej zgodnie z przedstawioną wizualizacją”.

Jesteśmy dumne ze współtworzenia mozaiki i z niecierpliwością czekamy na efekt na ścianie Galerii Kameralnej.

4 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page