Magda w panelu społecznościowym FdO
- Fala Równości
- 31 mar
- 2 minut(y) czytania
Miło nam poinformować, że Magdalena Młynarczyk-Wezgraj z zarządu Fali Równości znalazła się w składzie panelu społecznościowego "Grantów dla Odmiany 2025" Funduszu dla Odmiany! Warto przypomnieć, że nasza Fundacja już dwa razy korzystała z finansowego wsparcia Funduszu.
"Co to panel społecznościowy?
To każdorazowo powoływana grupa osób, dzięki której udaje nam się nie osiąść na laurach i zawsze rewidować swoje stereotypy. Dzięki głosom panelu możemy wcielać w życie partycypacyjny model przyznawania grantów, czyli taki, w którym decyzyjność oddajemy w Wasze ręce.
Panel wspiera nasz zespół w tworzeniu grantu i uzupełnia bezpośrednie decyzje społeczności o bardziej przekrojową refleksję. Zwraca uwagę na kontekst wniosków, które mogły umknąć uwadze pozostałych.
Kto wchodzi w skład panelu społecznościowego?
🔸 Odmieniaczki,
🔸 osoby posiadające przekrojową i ekspercką wiedzę na temat sytuacji i potrzeb osób LGBT+ i działań społecznościowych,
🔸 darczyńcy i darczynie Funduszu dla Odmiany.
Poznaj skład panelu 5. edycji Grantów dla Odmiany!
1️⃣ Piotr Buśko
on/jego
– aktywistycznie związana z wrocławskim Stowarzyszeniem Kultura Równości. Koordynator Równego Miejsca Centrum LGBT+ Wrocław, rzecznik prasowy stowarzyszenia i osoba członkowska zarządu, współorganizator Queerowego Klubu Książki i projektu Równe Rozmowy. Na scenie znany jako drag queen Twoja Stara.
2️⃣ Małgorzata Dymowska
ona/jej
– całe życie zawodowe związana z 3. sektorem. Pracowała m.in. jako trenerka umiejętności społecznych i antydyskryminacyjna, koordynatorka projektów, menadżerka organizacji i animatorka. Pracuje w Funduszu Feministycznym, w programie grantowym, zajmuje się przede wszystkim MiniGrantami i relacjami z Grantobiorczyniami.
3️⃣ Magdalena Młynarczyk-Wezgraj
ona/jej
– bibliotekarka, edukatorka i pedagożka. Koordynatorka Marszu Równości i Marszu Różowej Wstążki w Koszalinie. Fundatorka i członkini zarządu Fundacji na Rzecz Grup Dyskryminowanych „Fala Równości”. Koordynatorka Regionalna Sieci Żywa Biblioteka Polska (Zachodniopomorskie, Pomorskie) oraz członkini Zespołu koordynującego Sieć Żywa Biblioteka Polska. Prowadzi szkolenia z języka inkluzywnego.
4️⃣ Natalia Pancewicz
ona/jej
– certyfikowana trenerka głosu i oddechu, wokalistka i aktywistka. Jest jedną z prekursorek terapii afirmującej głos w Polsce, w ramach projektu TransVoice stworzyła i wydała pierwszy, innowacyjny poradnik z feminizacji głosu osób transkobiecych w języku polskim, dostępny bezpłatnie. Doświadczenie zdobywała pod okiem dr Sandy Hirsch, Wynde Vastine, Leah B. Helou, Kathe Perez. Za swoją pracę otrzymała nagrodę Epiq Woman Organization Award 2024 od New Your City Bar Association oraz została wyróżniona przez Forbes Women Polska. Działa przeciwko wykluczeniu i na rzecz Polski dla wszystkich. Broni praw kobiet, mniejszości LGBTQiA+, mniejszości narodowych i innych. Jest współtwórczynią Strajku Kobiet.
5️⃣ Blanka Rozbicka
ona/jej
– członkini zarządu KPH z długim stażem działalności na rzecz społeczności LGBT+ w biznesie. Doświadczenie w zarządzaniu zdobyła jako liderka tęczowej sieci pracowniczej w NatWest Polska. W 2017 została laureatką nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes” przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii Różnorodność. Blanka jest również współzałożycielką międzyfirmowej sieci działającej na rzecz osób LGBT+. Brała czynny udział w tworzeniu wydarzenia LGBT+ Diamonds Awards, które po raz pierwszy odbyło się w Polsce 2018".
Fundusz dla Odmiany

Comentários