top of page
Szukaj
  • fundacja72

O tęczowych sprawach

"O tęczowych sprawach. Sytuacja osób LGBT+ po polskiej i niemieckiej stronie Pomorza" to panel dyskusyjny, który poprzedzi czwarty Marsz Równości w Koszalinie.

Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosiły*liśmy przedstawiciela koszalińskiej Fundacji na Rzecz Grup Dyskryminowanych "Fali Równości", przedstawicieli i przedstawicielki Stowarzyszenia Lambda Szczecin oraz osoby z miasta partnerskiego Koszalina - Neubrandenburga - queerNB. Całość moderować będzie przedstawiciel gdańskiego Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT "Tolerado".

Debata rozpocznie się o godz. 11.00 na Rynku Staromiejskim.


 

Chcemy porozmawiać m.in. o sytuacji prawnej i społecznej osób ze społeczności LGBT+ w Polsce oraz w Niemczech.

Poniżej prezentujemy sylwetki osób, które wystąpią w panelu.


Piotr Jankowski – osoba prezesowska Stowarzyszenia Tolerado, członek Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i Sekretariatu Koalicji Miast Maszerujących, koordynator projektów z doświadczeniem m.in. w zadaniach publicznych samorządowych, grantach z Funduszy EOG i innych, współorganizator Trójmiejskich Dni i Marszów Równości. Koordynator projektu wypracowania Standardów Obsługi przyjaznych osobom LGBTQIA+ dla Urzędu Miasta Gdańska, koordynator pierwszego gdańskiego mieszkania interwencyjnego (wspomaganego) dla młodych osób LGBTQIA+ w kryzysie bezdomności.Dawid Ligocki (on/jego) jest współorganizatorem koszalińskiego marszu równości i członkiem zarządu Fali Równości. Współorganizator lokalnej Żywej Biblioteki i innych wydarzeń społeczno-kulturalnych LGBTQ+ w Koszalinie. Uwielbia architekturę polskiego modernizmu, choć założenia urbanistyczne już trochę mniej. Imponują mu osoby działające w ruchach miejskich. Gdy trzeba odpocząć, najlepiej czuje się na spacerze pod miastem z kawą w termosie.Nikola Nadarzewska - działaczka i aktywistka społeczna na rzecz osób LGBTQ+. Współorganizatorka wydarzeń społeczno-kulturalnych w tym największego na Pomorzu Zachodnim Marszu Równości w Szczecinie. Inicjatorka działań pomocowych oraz organizacji bezpiecznej przestrzeni dla młodych osób LGBT+. Członkini Zarządu Lambdy Szczecin. Prywatnie pożeraczka książek i dumna mama dwóch kotów."Nazywam się Ann Ruduś i należę do Stowarzyszenia Lambda Szczecin. Mam malutką rodzinę złożoną ze mnie, partnerki i kotki o imieniu Megara (imię zawdzięcza bohaterce z filmu "Hercules"). Choć społecznie i kulturowo spełniam wszystkie stereotypy kobiety, to jestem osobą niebinarną. Wśród współpracowników (pracuję w firmie LGBT friendly) i przyjaciół jestem po coming-oucie, ale poza gronem zaufanych osób zawsze będę postrzegana jako kobieta. Mam nadzieję, że dzięki działaniom Lambdy Szczecin, Fali Równości i innych organizacji uda nam się poszerzyć horyzonty mieszkańców na różnorodność i tolerancję".Krótka biografia Tanji Trash, znanej również jako Nils Berghof: Jestem Tanja Trash vel Nils Berghof. Mam 18 lat i mieszkam w Neubrandenburgu. Pochodzę z małej wsi niedaleko granicy polskiej. Od kiedy przeprowadziłem się do Neubrandenburga, jestem aktywny w stowarzyszeniu queerNB, a od lutego tego roku pełnię w nim funkcję zastępcy przewodniczącego zarządu. Moja osobowość drag queen jako Tanja Trash pojawiła się latem 2022 roku. Szczególnie zaangażowany jestem w rozwój queerowej sceny nocnej oraz projektów dla młodzieży LGBTQ+.


Marcel Spittel - Mam 34 lata, jestem gejem, mam męża i od sześciu lat mieszkam w Neubrandenburgu. W 2018 roku założyłem tam stowarzyszenie queerNB, w którym angażuję się w większą widoczność osób LGBTQ+ w naszym mieście - Neubrandenburgu. Zawodowo pracuję jako nauczyciel.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page