top of page
Integracyjny Klub Czytelniczy

Integracyjny Klub Czytelniczy Fali Równości to inicjatywa, która skupia się na wspólnym czytaniu książek związanych z społecznością LGBTQ+. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której młodzież tęczowa oraz rodzice dorosłych dzieci nieheteronormatywnych mogą spotkać się, wymienić wrażeniami z lektury, a także refleksjami na temat ważnych kwestii. Wierzymy, że ta wymiana doświadczeń przyczyni się do wzajemnego zrozumienia i wsparcia.

Spotkania klubu będą opierać się na lekturze tęczowej literatury. To bezpieczne i akceptujące przestrzenie, w których osoby młode i dojrzałe mogą razem odkrywać treści, dyskutować i rozwijać swoje kompetencje społeczne. Klub będzie moderowany przez Magdę, bibliotekarkę z doświadczeniem w prowadzeniu dyskusyjnych klubów książki oraz pracy z grupami, które były narażone na dyskryminację.

Projekt zakłada cztery spotkania Integracyjnego Klubu Czytelniczego oraz jedno spotkanie prezentujące dobre praktyki organizacji pozarządowych. Chcemy wspólnie rozwijać umiejętności komunikacji, asertywności, otwartości na różnorodność i szacunku wobec odmienności. Ponadto zachęcamy do korzystania z bibliotek i bookcrossingu, co jest ważnym elementem świadomości ekologicznej.

Oto lista książek, które będziemy czytać:

  1. Młody Mungo - Douglas Stuart

  2. Godność proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei - Maja Heban

  3. Duchy, których nie chcemy zapomnieć - Mason Deaver

  4. Moja ukochana i ja - Lis Renata

  5. Pestka - Lee Lai

Całe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki Programowi Społecznik 2022-2024, inicjatywie zainicjowanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dziękujemy za wsparcie! 🌈📚

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Książki lewitujące

Trwa rekrutacja :)
wypełnij formularz!

Wybierz opcję
Aktualności Klubu

Program Społecznik 2022-2024 zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt "Integracyjny Klub Czytelniczy" dofinansowany ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

image.png
image.png
bottom of page