top of page
  • Zdjęcie autoraDawid Ligocki

My, trans

W piątek, 4 lutego w koszalińskim amfiteatrze odbyło się spotkanie wokół książki "My, trans", reportażu Piotra Jaconia - dziennikarza TVN24, a prywatnie ojca transpłciowej córki. Spotkanie poprowadził Jacek Wezgraj z zarządu Fali Równości.


Duża część z nich żyje w ciągłym lęku i niepewności. Nie ujawniają swojej tożsamości współpracownikom, przełożonym ani nauczycielom. Spośród tych, którzy to zrobili wobec rodziców z negatywną reakcją spotkało się ok. 60 procent. Blisko co czwarty*a po opowiedzeniu, kim jest i jak się z tym czuje, został odrzucony*na przez bliską dla nich osobę. Osoby transpłciowe, bo o nich mowa, doświadczają dyskryminacji, poniżania, ich przekonania na swój temat są podważane, wyśmiewane lub zwyczajnie nie przyjmowane do wiadomości. Prawie dwie trzecie z nich doświadczyło depresji. Dzieciaki są wyrzucane z domów i przechodzą kryzys bezdomności.

O tym, jak wygląda rzeczywistość osób transpłciowych w Polsce najpierw w reportażu “Wszystko o moim dziecku”, a następnie książce “My, trans” opowiedział Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24 w piątek 4.02 w koszalińskim Amfiteatrze, a frekwencja i zaangażowanie publiczności przerosło nasze oczekiwania.


Zapis wideo ze spotkania:

Jeżeli jesteś osobą transpłciową i szukasz wsparcia, zgłoś się do nowej grupy wsparcia psychologicznego dla osób trans* z Koszalina i okolic.
Jeżeli jesteś rodzicem lub opiekunem osoby transpłciowej i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się swoimi doświadzceniami i uzyskać wsparcie - zgłoś się do grupy wsparcia psychologicznego dla rodziców i bliskich osób LGBTQIA+ z Koszalina i okolic.


62 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page